- Szczegóły
Jeszcze dwa razy wystawiamy Nasz Spektakl Teatru Obcojęzycznego
"Waiting: Gogo,Didi &Faustus"/"W poczekalni :Gogo, Didi i Faust"
Spektakl dla szkół podstawowych dnia 09.06.2026 r. o godzinie 10.00
Spektakl dla Wszystkich Chętnych dnia 12.06.2026 r. o godzinie 17.00
w Auli im.Arnošta z Pardubic

- Szczegóły
Chrobry to niezwykła szkoła- między innymi ze względu na piękne okoliczności przyrody, które zdecydowanie umilają nam pobyt w szkole. Możemy wyjść podczas przerw na wirydarz, odpocząć na leżakach i spędzicz czas na świeżym powietrzu. Część lekcji również odbywa się w takich warunkach, co sprawia, że przyswajanie materiału staje się przyjemniejsze i bardziej efektywne. Nauka w otoczeniu zieleni pozwala się wyciszyć, lepiej skupić i choć na chwilę oderwać się od rutyny.
- Szczegóły
Ta lekcja rozpoczęła się już w autobusie w trakcie podróży do Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego. Uczniowie prezentowali przygotowane materiały na temat historii idei ogrodów zoologicznych i ich współczesnej wersji w Polsce i na świecie. Przekazywali sobie wzajemnie zdobytą wiedzę na temat specyfiki ogrodów i rozmaitości gatunków fauny. Uczniowie poszukując informacji do swoich wystąpień starali się urozmaicić swoje wystąpienia "ciekawostkami " na temat ogrodów zoologicznych. Zmierzyli się tu niewątpliwie z koniecznością publicznej wypowiedzi przez mikrofon, dla niektórych z nich było to takie pierwsze wystąpienie. Oprócz mnóstwa danych dostrczonych przez uczniów na temat Wrocławskiego ZOO ,pani B.Kożuch sięgnęła do historii tego obiektu przypominając, że w tymże ogrodzie odbywały się prezentacje odległych cywilizacji dla mieszkańców miasta Breslau. Występy Nubijczyków w 1876 roku już pierwszego dnia zobaczyło ponad 30 tysięcy osób, a Tunezyjczyków w 1904 roku w jeden tylko dzień obejrzało 41 509 widzów. Pozostaje to po dziś dzień rekord frekwencyjny zoo.
Po przyjeździe do Wrocławia uczniowie udali się na kolejną praktyczną część lekcji do Afrykarium-kompleks budynków wraz z oceanarium prezentujący zwierzęta Afryki . Wspólnie z nauczycielem nie tylko podziwiali gatunki żyjące po wodą , ale zadawali pytania słuchając wyjaśnień, dodając swoje komentarze. Kolejnym etapem lekcji było zwiedzanie innych sekcji zoo. Tym razem uczniowie mieli obserwować ogród pod kątem tematu eseju . Czy ogrody zoologiczne w obecnej formie powinny nadal istnieć ?Czy może uczniowie klasy 3d widzą nieco inaczej przyszłość obecnych ogrodów zoologicznych?
- Szczegóły
Grupa teatralna „Dzikie Koty” ma już za sobą występ podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Ostuni we Włoszech. Po emocjach scenicznych i prezentacji spektaklu „In the Labyrinth of Forgotten Characters” młodzi artyści mogą wreszcie złapać chwilę oddechu, odpoczywając i korzystając z włoskiego słońca. 🌞🎭
Wyjazd do Ostuni był dla „Dzikich Kotów” wyjątkowym doświadczeniem i kolejnym krokiem na międzynarodowej scenie teatralnej. Grupa reprezentowała I LO im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku, pokazując talent, pasję i ogromne zaangażowanie.

- Szczegóły
Teatr „Dzikie Koty” wraz z panem dyrektorem Marcinem Klimaszewskim, Joanną Różak, Magdaleną Sobczyńską oraz Michałem Noconiem podbijają włoskie Ostuni podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego!
Nasza grupa reprezentuje szkołę na międzynarodowej scenie, prezentując swój talent, pasję i ogromne zaangażowanie. Dzisiaj, 26 maja, nasi artyści występują przed festiwalową publicznością.
Trzymamy mocno kciuki za „Dzikie Koty” i życzymy powodzenia oraz niezapomnianych emocji na scenie!












