W naszej szkole realizowany jest projekt finansowany przez Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego i budżet państwa.
Tytuł projektu: Szkoła pomaga po pandemii: Lekcja pierwsza. Jak możemy uzyskać dobrostan utracony w szkole ery popandemicznej?
Cele projektu:
1. Przywrócenie pozytywnych relacji uczeń-nauczyciel i uczeń-uczeń w szkole ery popandemicznej.
2. Dostarczenie uczniom i nauczycielom wiedzy i umiejętności na temat radzenia sobie z problemami emocjonalnymi powstałymi po pandemii.
3. Zacieśnienie współpracy z Donahies Community School w Irlandii (utraconej w czasie pandemii).
4. Podniesienie kompetencji językowych i cyfrowych kadry oraz uczniów.
Opis działań:
1. Grupowa mobilność uczniów, podczas której uczniowie i nauczyciele będą uczestniczyć w warsztatach, rozmowach i zajęciach, których celem będzie odkrycie nowych technik radzenia sobie z emocjami, przełamywanie barier i poszerzanie kompetencji społecznych.
2. Obserwacja pracy, podczas której nasi nauczyciele porównają techniki stosowane przez nauczycieli w Irlandii. Odbędą się tam też rozmowy z tamtejszymi specjalistami
i obserwacje warsztatów z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Grupa docelowa: uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku znajdujący się w niekorzystnej sytuacji
Oczekiwane rezultaty: stworzenie środowiska szkolnego, które zapewnia uczniom wysoką samoocenę i wiarę w siebie; odbudowanie relacji uczeń-uczeń i uczeń-nauczyciel, które w wyniku pandemii zostały pogorszone; osiąganie lepszych efektów dydaktycznych i wychowawczych; odnowienie współpracy z Donahies Community School; powołanie zespołu do spraw wsparcia ucznia i nauczyciela; podniesenie kompetencji językowych i cyfrowych kadry i uczniów.
Łączna wysokość dofinansowania: 151 546,71 zł w proporcji 82,52% budżet środków europejskich i 17,48% środków budżetu krajowego.